leczenie kanałowe lubin

Rejestracja telefoniczna 7 dni w tygodniu 800-2200   519 33 44 55

leczenie kanałowe lubin

Endodoncja - leczenie kanałowe

W naszym gabinecie leczenie kanałowe przeprowadzane jest zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego, którego jesteśmy członkami.

 

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem to jedna z nowocześniejszych metod leczenia stomatologicznego. Praca pod mikroskopem pociąga za sobą wysoki standard wykonywanego leczenia, najwyższą jakość stosowanych przy tym materiałów i technologii takich jak system maszynowego opracowywania kanałów korzeniowych czy też nowoczesny system służący do ich wypełniania.

 

Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop, pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba. Procedura ta niestety nie jest tania, ale na pewno tańsza niż usunięcie zęba i zastąpienie go np. implantem. Zanim w stomatologii zaczęto wykorzystywać mikroskop, pacjent często był zmuszony decydować się na wyrwanie chorego, bolącego zęba, ponieważ jego kanały nie były dobrze widoczne gołym okiem. Dentysta nie miał więc możliwości dokładnego ich odnalezienia, opracowania i wypełnienia. Tymczasem od dokładnego opracowania, wypłukania i szczelnego wypełnienia wszystkich kanałów i ich bocznych odgałęzień zależy sukces leczenia zęba. Dziś stomatolog, posługując się mikroskopem, może wykonywać różne skomplikowane czynności i obserwować je w bardzo dużym powiększeniu. Daje to możliwość precyzyjnych działań w polu zabiegowym, np. o wielkości 1×1 mm. Posługując się tego rodzaju sprzętem, można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić. Lekarz jest też w stanie zamknąć perforację korzenia lub dna komory zęba.

 

LubiDent, dzięki mikroskopowej endodoncji, zapewnia swoim Pacjentom:

  • pracę na mikroskopie Carl Zeiss - światowego lidera w produkcji optyki,
  • wysoki standard leczenia i najwyższą jakość stosowanych narzędzi i materiałów,
  • pomoc przy leczeniu zębów o skomplikowanej budowie, przy których klasyczna endodoncja jest bezradna

 

 

Drogi Pacjencie! Pamiętaj, że dziś leczenie kanałowe może być przeprowadzone komfortowo, bardziej dokładnie i CAŁKOWICIE BEZBOLEŚNIE!!!

 

Mikroskop pomaga nam też precyzyjnie wykonać resekcję wierzchołków korzeni zębów, obejrzeć i zrewidować rany poekstrakcyjne czy też zlokalizować złamane fragmenty zębów w czasie zabiegów chirurgicznych

 

POWRÓT

 

Copyrights 2016 Gabinet stomatologiczny LubiDent Lubin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

ul. Krzemieniecka 8U/3

59-300 Lubin

 

Rejestracja telefoniczna 7 dni w tygodniu 8:00 - 22:00 - 519 33 44 55

leczenie kanałowe lubin

Rejestracja telefoniczna 7 dni w tygodniu 800-2200

  519 33 44 55

leczenie kanałowe lubin